Story Online fórum: A gyerek helyesírása (ex-Réka Norbi) - Story Online fórum

Ugrás a tartalomhoz

A gyerek helyesírása (ex-Réka Norbi)

#1 Felhasználó nem aktív   szerkesztok  - Témaindító hozzászólás

• szerkesztok
  • Pipa
  • Csoport: Felhasználók
  • Hozzászólás: 32

Elküldve: 2008. szeptember 25. - 15:26:41

Kedves Olvasóink!

Mivel Réka és Norbi eredeti fóruma témát változtatott, ezért mi is megváltoztattuk a fórum címét. Ez azonban ne zavarjon senkit meg, további jó fórumozást!

0

• 22 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Egyéb válaszok erre a témára

#41 Felhasználó nem aktív   Böbike 

• Bobike
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 422

Elküldve: 2010. május 06. - 09:52:02

Mi van a srácok érettségijével? Azt olvastam a magyar is meg a matek is nehéz volt 
0

#42 Felhasználó nem aktív   swallow 

• swallow
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 2.619

Elküldve: 2010. május 06. - 09:25:09

A srácom tanara, aki közgázt tanítana, ha, tudna, már nyugdíjas! Hol érdekli õt, hogy a gyakorlaton a diákok társkeresõznek????????????????
Az énglis meg hónapok óta nem jár be, azóta likasak az óráik!
Jövõre, meg érjenek belõle??????????????
0

#43 Felhasználó nem aktív   Törölt felhasználó 

• torolt-felhasznalo
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.089

Elküldve: 2010. május 06. - 07:59:28

Sajnos egyre ritkább az olyan tanár(nõ), akik valóban a hivatásuknak érzik a tanítást, és szívvel lélekkel teszik ezt. A legtöbb csak bemegy az órára, tömény érdektelenséggel leadja az anyagot, és utána tanuld meg, ahogy akarod. a gyerekeim állandóan a guglit nyomták, hogy használható információkat gyûjtsenek össze az anyagról. Annak idején én sem jártam fizetõs különtanárhoz, mégis sikeres érettségit tettem.
0

#44 Felhasználó nem aktív   frásznéni 

• fraszneni
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 433

Elküldve: 2010. május 06. - 06:24:39

Nem semmi...hát lehet a buktató tanárral kellett volna beszélni,hogy esetleg nem tudna segíteni mit tehetnék stb???De ez gusztustalan mert régen nálunk pld akik rosszul álltak vagy nem értették az anyagot a saját tanárunk tartott ingyen!!!korrepet. Különben van egy középiskolai tanárnõ ismerõsöm õ meg él-hal a gyerekekért a saját lakásán látja õket vendégül palacsintapartit rendez meg van olyan hogy tart beszélgetõs délutánt ami azt jelenti,hogy egy kis irodában fogadja azokat akiknek valami nyomja a lelkét sokszor elõbb tud olyan dolgokról,hogy elvesztette a szüzességét valamelyik vagy szakított stb.és õt meg betámadja a többi tanár,hogy miért csinálja ezt ezzel õket járatja le mert tõlük is hasonlót várnának el stb.most változott a helyzet mert egy hasonló szellemû tanárikarba,iskolába ment el tanítani itt ez természetes pedig ugyanannyi az óraszám meg minden mégis jut idõ ilyesmire is.Hozzáteszem 2 gyermekes anyuka és jut idõ a gyerekeire is tehát nem mindig az idõ meg az óraszám hiánya az ok hanem a nemakarás meg az érdektelenség sajnos
0

#45 Felhasználó nem aktív   Törölt felhasználó 

• torolt-felhasznalo
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. május 05. - 14:11:31

én már azért összetettem a két kezem, hogy a gyerekeim eljutottak az érettségiig. a nagyobbik szegény repetázott, mert olyan kis rendes matektanárja van, hogy az istenért sem tudja megadni neki azt a nyomorult kettest. már 9.tõl külön matektanárhoz járt, heti 1.000,-ft/óra. elõször egy egyetemista srác korrepetálta, majd váltottunk egy fiatal tanárnõre. utána következett egy nyugdíjas középiskolai tanárnõ, akit egy szintén nyugdíjas, de egyetemi matektanár követett. a gyerek ennek ellenére minden évben megbukott, és ha szerencséje volt az augusztusi pótvizsgán átment. kérdem én, még mit kellett volna tenni, hogy az a szerencsétlen gyerek ne bukjon meg? tudom, ez nem tartozik a témához, de már nagyon a bögyömben volt.
0

#46 Felhasználó nem aktív   Böbike 

• Bobike
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. május 05. - 08:19:30

Én sem értem,miért lett magváltoztatva.Tényleg eltértünk az eredeti témától,de majd visszakanyarodtunk volna!Szoktunk ilyet másik fórumban is.

Mondjuk szerintem ez jobb téma,mint Sóherék,és sajna nagyon idõszerû 

0

#47 Felhasználó nem aktív   frásznéni 

• fraszneni
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 433

Elküldve: 2010. május 05. - 08:17:27

Jajj de jó Illetve fenét jó csak annak örülök nem egyedül vagyok a problémával.Nagyobbik fiam 10.es egész konkrétan 8.után az elsõ évben nyelvi elõkészítõs osztályba járt most lett 10.es ide járt elsõtõl csak késõbb lett gimi is és maradt a suliban.Nálunk Földrajzból áll bukásra egy csomó gyerek és bukott meg sok félévkor....jött a fogadóóra ahová elmentem és mivel az én gyermekem sem volt a béka segge alatt se érdeklõdtem a tanárbácsitól,hogy mi van?Mit tudnék segíteni a gyereknek?Azt mondta,hogy nincs javítási lehetõség egy tanév alatt írnak 3-5 témazárót 50%ig 1 es aztán tovább értelemszerûen de ezt õ sem tartja igazságosnak az iskola találta ki és kész.Aztán azt is mondta nincs feleltetés mert nincs rá ideje levették az óraszámot a tananyag maradt és különben sem fontos a földrajz csak annak aki ebbõl érettségizik az meg más tészta azoknak másképpen tanít!!!!!!!!Szóval nem fontos de buktat ezerrel olyan gyerekek buktak meg akik eddig még soha semmibõl -ja és azt mondta tanulják be mint egy verset õ ezt javasolja és akkor nem lesz 1-es a dolgozat!!!!!Ez ám a valami egy földrajzot bemagolni és akinek jobb az emlékezõtehetsége az jót ír aztán,hogy mondjuk nem tud térképet használni vagy fingja sincs melyik ország melyik kontinensen van az már magánügy!!!A jegyeket mindig minimum 1 hónappal késõbb tudjuk meg mert akkor írják be nehogy esetleg az ember idõben tudjon segíteni a kölöknek bár mint mondta úgysem javíthat majd csak a következõ témazárón és valljuk be a rossz jegyeket a gyerekek többsége nem reklámozza a szülõ elõtt.A másik amin ki vagyok akadva az a nyelvtanulás.Nem élek egy gazdag környéken de akinek jobb tanuló a gyermeke és mindig is stabilan jó tanuló volt azoktól azt hallom,hogy borsos összegekért magántanár is foglalkozik velük a legborsosabb persze a nyelvtanár.Szóval lehet szidni a gyerekeket de azért kérdem én ha egyszerû hétköznapi szavakat nem tudnak egy olyan nyelven a gyerekek amit 4-5 éve tanulnak akkor biztos csak a gyerek a lusta?Aki magántanárhoz is járatja az miért tud sikeresebb lenni?Ja mert ott figyelembe veszik a gyereket is nem csak ledarálják az anyagot és ha kollektívan nem tudnak valamit akkor addig nem mennek tovább míg nem biztos a tudásuk.Én rendszeresen járok az iskolába szülõire,fogadóórára az osztályfõnöknõ egy tünemény és mindenben segít de a legtöbb tanár szinte kikéri magának és zaklatásnak veszi az érdeklõdést.Végül azt sem értem minek tartanak 7-8 órát és mibõl gondolják,hogy a 6.óra után a gyerek még felfog valamit az anyagból????Mire hazaér du.3-4 óra van akkor még eszik és tanulni kellene minimum 2 órát de inkább 3-at és akkor mikor sportol vagy megy szabadlevegõre?Ez még egy felnõttnek is sok nemhogy egy kamasznak akinek azért szerelem,bicaj,mozi,zenehallgatás is jár az eszében.
0

#48 Felhasználó nem aktív   swallow 

• swallow
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. május 05. - 07:49:13

Akkó, dicsák!
Írgyunk hejessen!!!!!

Vajon, miért lett megváltoztatva a cím???????? Talán, nekik is hiányzik a tékájukról a helyesírási szótár? Esetleg, az Értelmezõ kéziszótár, amiben megtalálják az ÁTVERÉS szót?????
0

#49 Felhasználó nem aktív   Böbike 

• Bobike
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. május 03. - 10:01:23

Egy hatalmas szekérrel mind a kettõnek!!!! 
0

#50 Felhasználó nem aktív   Törölt felhasználó 

• torolt-felhasznalo
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. május 03. - 08:35:13

ma érettségiznek a gyerekek magyarból nagyon kíváncsi leszek, hogy sikerült nekik. azért írok többesszámban, mert mindkét fiam most érik.
az összes tétel kidolgozva, bõvebben rövidebben, kinek hogy tetszik fenn van a neten. már annyi fáradtságot sem vesznek, hogy maguknak dolgozzák ki a tételeket.
0

#51 Felhasználó nem aktív   swallow 

• swallow
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. május 03. - 08:14:27

Pacsi, Hajni!
Az én dedem középiskolás, és néhány tanárnak fogalma sincs, mirõl is zagyvatol!!!!!
Olvassátok el a könyvben, mondá, óra végén!!! Nekünk, az óvódában is elõre meg kellett tervezni , mondhatni minden mondatot a foglalkoztatás elõtt!!

Amúgy, meg, kit érdekelnek sóherék?
0

#52 Felhasználó nem aktív   Candide 

• Candide
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.996

Elküldve: 2010. április 30. - 09:56:30

Valóban eltértünk az erdeti témától,de nagyon idõszerû amirõl beszélünk!

Régen,amikor én jártam iskolába,általánosba,majd gimibe....az volt a szokás,hogy az óra elsõ felében felelés,amikor is a felelõ kiment a tanári asztalhoz,vinni kellett a füzetet és az ellenõrzõt...ma,az unokám hetedikes,én nem tudom milyen iskola ez,itt nincs felelés,csak témazáró röpdolgozatok,és az ellenõrzõbe havonta egyszer írják be az elmúlt hónap jegyeit....azonkívül a pedagógus nem felkészült,nem tudja megtanítani a gyerekeknek a tantárggyal kapcsolatos tudnivalókat,ezzel szemben magas elvárásai vannak a gyerekekkel szemben....konkrétan a fizikáról van szó,az osztály fele bukásra áll,a másik fele kettes....a legutóbbi szülõi értekezleten (én mentem,mert a lányom vizsgázott) szóvá tettem,hogy ez bizony a pedagógust minõsíti,nem a gyereket,az osztályfõnök köhécselt,mert mint megtudtam az igazgató "tanítja" a fizikát! 

0

#53 Felhasználó nem aktív   Böbike 

• Bobike
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. április 30. - 08:00:25

Most jól eltértünk Sóheréktõl,de sebaj 

Én személy szerint sajnálom,hogy lassan a kézzel írás teljesen kimegy a divatból.Sokat javít a helyesíráson ez is. De a számítógéppel mindent készen kapunk. És azt sem tudom,miért jó az,ha a gyerekek nem tudnak csak nyomtatott betûkkel írni?Mondjuk ezek után meg nem csodálkozok azon,hogy némyelyeknek beakad a "caps Lock",és csupa nagy betûvel írja meg a kommnetjét,mert lehet,hogy csak ilyen formában ismeri fel a betûket 

Mielõtt vidéki lettem volna,bent laktam a Pesten Ráday utcába.Az egy másik téma,hogy a polgármesterünk Soho jellegû utcát csinált belõle,és élhetetlen lett a környék,most nem is ez a lényeg.Szokott lenni a könyvhét alkalmából kirakodó vásár az utcában.És van sátor,ahol a gyerekek olvashatnak.Hangosan! Azt megint nem értem,hogy ehhez miért kell erõsítõ,de komolyan,azt a makogást,amit a legtöbb gyerek elõadott! Hát siralmas volt. Nálunk még divat volt általánosban,hogy felszólított a tanár felváltva minket,és ahol az egyik abbahagyta az olvasást,a másiknak ott kellett folytatni.De nem is makogtunk!

0

#54 Felhasználó nem aktív   swallow 

• swallow
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. április 29. - 15:06:24

Teljesen egyet értek! Manapság az a divat, hogy a neten nézzük a kötelezõk tartalmát. Állítólag, nekem nagyon szép az írásom, mindig az volt. A helyesírás adottság is a tanulás mellett, ez is igaz, de!!!
Mivel magyarázzuk azt, hogy a "folyóírással" már nem írnak a fiatalok, csak, nyomtatott betûkkel, és a tanárok elfogadják??????
0

#55 Felhasználó nem aktív   Candide 

• Candide
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. április 29. - 13:31:11

Így igaz!Azt sem helyeslem,hogy a kötelezõ olvasmányok rövidített változatát meg lehet vásárolni,igenis olvassák csak végig azt a kötelezõt..... 
0

#56 Felhasználó nem aktív   Böbike 

• Bobike
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. április 29. - 10:47:29

Szerintem helyesen írni meg lehet tanulni,de ha valaki nagyon tud,akkor az már inkább észbeli adottság.Én anno versenyekre jártam,úgy,hogy sokáig a szabályokat nem tanultam meg.Csak valahogy olyan kézenfekvõ volt,mit-hogyan kell leírni.Nyerni ugyan soha nem nyertem,mert a külalakot is pontozták-amit sosem értettem miért-és én gyors tempóban eléggé kapartam.Mióta eltörtem e kezem,már lassan is csúnyán írok Ja,és állandóan a tévét bámultam! Kivéve hétfõn,mert akkor adásszünet volt Az évekkel persze a helyesírásom is romlott,mert van a gépen helyesírás ellenõrzõ program,így már nem kell az agyamat túráztatni. Abban igazad lehet,hogy aki sokat olvas,és látja leírva a szavakat,az jobban is tud írni.De a mostani gyerekek,és szerintem már a most 20-as éveiben járó korosztály egy része is nagyon ritkán vesz a kezébe könyvet,mert az interneten keresztül mindent készen kapnak. Pontosabban minden trendi dolog ott van. Én annak azért örülök,hogy van egy réteg náluk is,aki szeret színházba járni,olvasni,mert rendszeres könyvvásárlóként látok fiatalokat a könyvesboltban,és nem csak a mostani sikerkönyveket,és a kötelezõket veszik meg. Pedig olvasni nagyon jó!
0

#57 Felhasználó nem aktív   Candide 

• Candide
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. április 29. - 10:12:12

Meggyõzõdésem - mondom is eleget az unokámnak - helyesen írni az tud,aki sokat olvas.No,persze készség is kell hozzá,de fenntartom olvasni kell,látni leírva a szavakat és rögzül! Emlékszem ,amikor én gyerek voltam,nem volt TV,rengeteget olvastunk a bátyám is én is,könyvtártagok voltunk.Aztán kezdett elterjedni a TV,Anyukámék kötötték az ebet a karóhoz,addig nem vesznek,amíg iskolába járok,a bátyám már Szegeden az Orvosin volt egyetemista,én leérettségiztem,amikor végre nekünk is lett TV-nk.Azonkívül a nyelvtant olyan jól megtanították nekünk,voltak azok a vastagbetûs szabályok,amiket álmunkból felébresztve is tudtunk : Pl.Ha az igekötõ az ige elõtt áll egybe,ha az igekötõ és az ige között más szó is van külön.....stb.Bocs,hogy ezzel untattalak Benneteket,de szerintem ez így van! 
0

#58 Felhasználó nem aktív   swallow 

• swallow
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. április 29. - 08:55:00

Írja le a gyerek, te meg alászignózod!

0

#59 Felhasználó nem aktív   Böbike 

• Bobike
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. április 28. - 14:32:19

Hát ezt én sem írtam volna le 
0

#60 Felhasználó nem aktív   Törölt felhasználó 

• torolt-felhasznalo
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. április 28. - 14:28:49

igazad van, én saját magamon tapasztalom, hogy kezdek leszokni a szép és helyesírásról, jönnek a rövidítések, a "vok", a "sztem"stb. ami smsben praktikus, de egy hivatalos levélben már kevésbé mutat jól. és ami a csúcs, hogy elfelejtettem kézzel írni. legtöbbször csak szignózok, a saját kézírásomat sem tudom már lassan kiolvasni, és amikor a gyerek hozta az iskolai papírját, hogy töltsem ki, megláttam az iskola nevét, és közöltem, hogy ezt én nem írom le, mert túl hosszú. Szegedi Kistérség Többcélú Társulása Közoktatási Intézménye Eötvös József Egységes Gimnázium hát ezt írja le a rossz nyavalya kézzel...
0

Topik megosztása:

• 22 Oldal +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.